Altcoinlerde yükseliş: Frontier ve Trust Wallet Token incelemesi

Okuma Süresi: 3 Dakika
Altcoinlerde yükseliş: Frontier ve Trust Wallet Token incelemesi
Egemen Baş
04.03.2022 15:42

Güçlü bir hafta başlangıcı yapan Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesi üzerinde seyretmesi altcoinlerde de yükselişleri beraberinde getirmeye başladı. Hafta başlangıcına göre FRONT fiyatında %109.39 ve TWT fiyatında %81.15 yükseliş gözlendi.

Haftaya oldukça hızlı bir yükseliş ile başlayan Bitcoin 45.000 dolar seviyesi üzerine iğne attı fakat burada kapanış göstermedi. Aksine biraz momentum kaybı yaşarken, dominans ve toplam kripto para piyasası hacmi de oldukça benzer bir görüntü sergiliyor. Şu anda 45.000 dolar seviyesi önemli bir direnç olarak görülürken 42.000 dolar seviyesi de benzer şekilde önemli bir destek seviyesi olarak görülüyor. Uzmanların bir kısmı 45.000 dolar direncinin kırılamaması hâlinde Bitcoin'in hâlâ düşüş trendinde olduğunu savunurken bir kısmı da 42.000 üzerinde kalmasının yükseliş trendinin başladığını düşünüyor. Bu gün itibariyle 41.700 dolar seviyelerinde seyrediyor. Bugün gerçekleşen düşüşün ardından uzmanlar piyasa yönü için hemfikir olabilmiş durumda değil.

Bitcoin'in bu hareketi de altcoinlere para girişini arttırdı. Genel bir bilgi olarak bir kripto paranın işlem hacmi ne kadar küçükse piyasasına giren sermaye ile o kadar hızlı yükselme eğilimindedir. Bu hafta da Frontier ve Trust Wallet Token kripto paraları oldukça hızlı sıçrayışlar yakalayarak kendilerinden çokça söz ettirdiler. Biz de bu yazımızda sizlere haftaya damga vuran bu altcoinleri analiz edeceğiz.

Frontier (FRONT)

CoinMarketCap’de sıralaması 564 de olsa bu hafta 01.03.2022 tarihinde 24 saatlik işlem hacmi 14.29 milyon dolar civarında olan FRONT 02.03.2022 tarihinde 360 milyon doları geçmiştir. Bu yüzden de pek çok piyasa kullanıcısının dikkatini çeken Frontier Binance Smart Chain, Etherium ve BandChain gibi blockchain’lere DeFi desteği sağlayan ve ayrıca staking fırsatı sunan bir kripto para projesidir.

Frontier Değeri: 0.571 dolar

Kritik Direnç Seviyesi: 0.808/0.949/1.09 dolar

Kritik Destek Seviyesi 0.47/0.343 dolar

FRONT grafiğini incelediğimizde olası bir 2’li tepe formasyonu görebiliyoruz. Formasyonun tamamlanması hâlinde direnç seviyeleri test edilebilir. Ayrıca düşen bir trendde seyrediyor. Trendin üzerine iğneler atılmış olsa da henüz trend üzerinde bir gün kapanışı göremiyoruz. Frontier küçük hacimli bir kripto para olduğu için hızlı hareketler gözlemlenebiliyor. Bunun yanısıra Front grafiğinde düşüş trendine rağmen periyodik sıçramalar görülebilir. Grafikten de görülebileceği üzere %30 civarlarında günlük iğne atmalar görüyoruz. Bir çok yatırımcı tarafından bu hızlı hareketler de değerlendiriliyor. Fakat bu hızlı hareketlerin iki ucu keskin bıçak olduğunu unutmamak ve manuel işlem yapmanın oldukça zor olduğunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Trust Wallet Token (TWT)

Kripto para cüzdanı olan Trust Wallet kullanıcılarının da bileceği üzere TWT Trust Wallet Kripto cüzdanının kripto tokenidir. CoinMarketCap sıralaması 165 olan TWT kripto para kullanıcılarına paralarını tutabilecekleri cüzdan hizmeti sağlamakta ve bu cüzdanda pek çok ekstra avantaj vermektedir. 53’ten fazla blockhchaine hizmet vermektedir. Kripto piyasasına hacim girişleri de beklenildiği üzere cüzdanda daha fazla para tutulmasıyla TWT’ye olumlu etki yaratmıştır.

Teknik açıdan bakıldığında piyasa düşüşünden beri TWT’nin alçalan kanal formasyonu izlediğini görebiliyoruz. Grafikten de yorumlanabileceği üzere geçtiğimiz haftada hızlı bir yükseliş yakalamıştır. Kanal kırılmış gibi görülse de henüz çok kuvvetli bir kanal üzeri mum kapanışı göremiyoruz. Dünden beridir gelen Bitcoin düşüşü de göz önünde bulundurulunca TWT’nin halen tam olarak düşüş trendini bitirdiği söylenmiyor. Fakat olası bir piyasa yükselişinde kanaldan tamamen kurtulup kademe kademe yükselebileceği de ihtimaller dahilinde olarak görülüyor.

TWT Değeri: 0.812 dolar

Kritik Direnç Seviyesi: 1.08/1.318/1.532 dolar

Kritik Destek Seviyesi 0.464/0.273 dolar

REKLAMI KAPAT X