Bu hafta izlenecek altcoinler:  AVAX, SOL, CAKE ve AXS Analizi

Okuma Süresi: 3 Dakika
Bu hafta izlenecek altcoinler:  AVAX, SOL, CAKE ve AXS Analizi
Egemen Baş
11.04.2022 13:04

Geçtiğimiz 14 gün içerisinde Bitcoin yüzde 12,62’lik bir düşüş yaşadı. Bu düşüşte AVAX, SOL, CAKE ve AXS altcoinlerine piyasada yoğun bir ilgi var. Bu altcoinlerin fiyat grafiklerini ve analizlerini bu yazımda bulabilirsiniz.

Altcoin analizlerine geçmeden önce Bitcoin’in kritik bir seviyede olduğunu, henüz yönünü tam tayin etmediğini belirtmekte fayda görüyorum. Her ne kadar yüzde 12,62’lik düşüşü bir alım fırsatı yarattıysa da 41,500 dolar seviyesi önemli bir direnç ve buradan sekip tekrar 48,000 dolar ve sonrasında 50,000 dolar dirençlerini denemesi çok önemli. O yüzden altcoin alımları için Bitcoin’e iyi bir analiz yapılmalı ve gerekli stoplar göz önünde bulundurulmalıdır.

Avalanche (AVAX)

AVAX, 2020 Eylül ayında Ava Labs tarafından geliştirilmiş, DeFi (merkeziyetsiz finans), alım-satım, finansal varlıklar ve diğer pek çok hizmetin piyasaya sürülmesi için altyapı sağlayan bir platformun tokenidir.

Piyasadaki en hızlı akıllı kontrat platformu olarak görülen Avalanche günlük 721 milyon dolar işlem hacmi ile 79,85 dolardan işlem görüyor. 21,5 milyar dolara yakın market hacmi olan AVAX 268 milyon dolaşımda arz ile CoinMarketCap sıralamasında 10. sırada yer alıyor.

Teknik analiz

Grafikte yükselen bir kanal görülen AVAX için sinyaller olumlu. Bu düşüşe rağmen kanalının alt sınırına değmediği için yükseliş beklemek mümkün. Stop noktası olarak kanal dışında kapanışlar düşünülebilirken uzun vadede hedefi 120 dolar seviyesi ve üstü olarak değerlendirilebilir.

Solana (SOL)

SOL, 2020 Mart ayında İsviçre Cenevre’de bulunan Solana Vakfı tarafından başlatılan açık kaynak kodlu merkeziyetsiz bir blokchain platformudur. Bu platformun para birimi de Solana’dır. Senkronizasyon süreçlerini özel bir çekirdek kullanarak global bir ortak algoritma ile üreterek gerçekleştirmesi ve PoH (geçmiş kanıtı) fikir birliği uygulaması ayırıcı özelliklerinden bazılarıdır.

Günlük işlem hacmi 1,5 milyar dolar civarında olan SOL an itibarıyla 111,1 dolardan işlem görüyor. 36,4 milyar dolar toplam işlem hacmi ile CoinMarketCap sıralamasında 6. Sırada yer alan Solana 328 milyon dolaşımda arz ile kripto para takipçilerinin radarındaki en önemli kripto paralar arasında görülüyor.

Teknik analiz

Grafiğine bakıldığında geçtiğimiz haftalar oluşmaya başlayan bir ikili dip formasyonu ve arkasından bir düşen trend kırılımı görüyoruz. Bu trende çok yakın seyretmekte olan SOL piyasa hareketine göre ileri dirençleri deneyebilir. Uzun vade hedeflerinde 155 sonrasında 200 dolar beklenebilir. Stop için trend aşağısı mum kapanışı beklenebilirken daha derin stop kullanmak isteyenler de dip fiyatları stop olarak kullanabilir.

PancakeSwap (CAKE)

Otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı olarak bilinen; farm, swap, likidite, stake ve birçok hizmet sunan merkeziyetsiz bir finans uygulaması olan PancakeSwap platformunun tokenidir. 2020 yılında işleme açılan PancakeSwap BSC ağı üzerinden çalışmaktadır ve bu da düşük işlem maliyetleri yönüyle çekicidir.

Günlük işlem hacmi 177 milyon dolar civarında olan CAKE an itibarıyla 8,51 dolardan işlem görüyor. 6 milyar dolar toplam işlem hacmi ile CoinMarketCap sıralamasında 48. Sırada yer alan CAKE’in 289 milyon dolaşımda arzı var.

Teknik analiz

200 günlük düşen trendini kıran CAKE şu an bu trendin hemen üzerinde işlem görüyor. Stop için trend çizgisi kullanılabilir. Hedefleri 11,15,19 dolar şeklinde uzun vadede beklenebilir.

Axie Infinity (AXS)

Proje: AXS kullanıcıların ekosisteme katkılarla tokenlar kazanabileceği bir oyundur. “Kazanmak için oyna” oyun modelinin önde gelen örneklerindendir. Oyun içerisinde çok fazla vücut parçasından oluştuğu için sonsuz bir çeşitliliğe sahiptir.

Günlük işlem hacmi 351 milyon dolar civarında olan AXS an itibarıyla 47,48 dolardan işlem görüyor. 12 milyar dolar toplam işlem hacmi ile CoinMarketCap sıralamasında 43. Sırada yer alan AXS’nin 61 milyon dolaşımda arzı var.

Teknik Analiz

Düşen trendini kırdıktan sonra ilk Fibonacci seviyesinden (0,236) tepki gördü. Küçük stop olarak 44,33 dolar seviyesi alınabilirken uzun vade hedefleri 73/92/108 dolar olarak seyredilebilir.

 

REKLAMI KAPAT X