Güçlü projesi olan altcoinler: TWT ve EPS Analizi

Okuma Süresi: 3 Dakika
Güçlü projesi olan altcoinler: TWT ve EPS Analizi
Egemen Baş
18.04.2022 17:59

Kripto paralarda yatırım yapılırken en başta incelenmesi gereken özelliklerden birisi kripto paraların projeleridir. Bitcoin’in tekrar 40.000 dolar desteğinin aşağısına indiği bu haftada hem projeleriyle öne çıkan hem de düşüşten az etkilenen TWT ve EPS kripto paralarını temel ve teknik açılardan sizler için inceledik.

Kripto para piyasası toplam hacmi 3 Nisan 2022’den bugüne yüzde 17,09’luk bir düşüş yaşadı. Bununla beraber de Bitcoin değeri bugün itibarıyla 38.900 dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin’in 21 Ocak 2022’de başlayan yükselen kanal formasyonunun geçerli olabileceği yatırımcılar arasında konuşuluyor. Henüz bu kanalının alt bandını test etmeyen Bitcoin’in kanal aşağısı kapanışları altcoin piyasasını da sert etkileyebilir. Bu alt kanaldan destek alıp eğer yükselişi sürdürürse de altcoin piyasası bu kez sert bir yükseliş gösterecektir.

Trust Wallet Token (TWT)

Proje: Trust Wallet Token isminden de görülebileceği üzere Trust Wallet kullanıcılarına çeşitli avantajlar sağlayan Binance ağında yer alan bir kripto paradır. Trust Wallet en temelde kripto varlıklarınızı tutabileceğiniz, piyasada güven kazanmış bir cüzdandır. TWT sahipleri ise Trust Wallet kullanırken buradaki alım satımlarında ve merkeziyetsiz borsa işlemlerinde (DEX) komisyon indirimi gibi avantajlara sahip oluyorlar. Kullanıcılarıyla interaktif çalışan bir platform olan Trust Wallet ayrıca TWT sahiplerinin öneri ve değerlendirmeleri ile güncellemeler getirerek kendini geliştirmektedir.

Ayırıcı Özellikleri:

TWT Trust Wallet ekosistemi dışında herhangi bir hizmette kullanılamıyor. Ancak BSC desteği olan herhangi bir cüzdana BEP-20 ağından aktarılabiliyor.

Kullanıcılarına Trust Wallet platformunun geliştirilmesi ile ilgili söz hakkı tanıyor, oylamalara ve değerlendirmelere katılmalarını sağlıyor.

BSC üzerindeki ilk tokenlardan olduğu için çok düşük işlem ücretleri ve neredeyse gerçek zamanlı onay sürelerine sahip.

Teknik veriler:

TWT günlük 88,6 milyon dolar işlem hacmi ile 1,14 dolardan işlem görüyor. 327 milyon dolara yakın market hacmi olan Trust Wallet Token 288 milyon dolaşımda arz ile CoinMarketCap sıralamasında 155. sırada yer alıyor.

Teknik analiz:

Kaynak: Tradingview

TWT Eylül 2021’den beri gelen düşen kanalını Mart 2022’de birçok kez test ederek kırmıştır. Ve neredeyse ATH (tüm zamanların en yüksek değeri) değerine ulaşarak bu hafta yaşadığımız düşüşe karşı da görece güçlü durmuştur. Grafikte göreceğiniz Tillson hareketli ortalamasının bir versiyonu olan indikatörün sarı olması artış mavi olması düşüş trendinde olduğunu gösterirken yine grafiğin üstünde kalınması da bir yükseliş sinyalidir. Bugün itibarıyla mavi şekilde olan indikatörün yönünün halen dönüşe uygun olduğunu ve piyasa artışına hızlı reaksiyon gösterebileceğini düşünüyorum. 1,35 dolar bir sonraki direnç olarak kullanılabilecekken destek için sırasıyla 1 dolar ve 0,85 dolar kullanılabilir.

Ellipsis (EPS)

Proje: EPS Ellipsis Finance platformunun kripto parasıdır. Platform düşük ücretlerle BSC ağındaki kripto paraların alım-satım işlemlerinde kullanılıyor. Bununla birlikte staking, farming, yieldfarming, reward pool(ödül havuzu) gibi pek çok kazanç opsiyonunu kullanıcılarına sunar. Resmi olarak 2021 Mart’ta açılan EPS DeFi tokenları arasında yeni olması sebebiyle potansiyelli kripto paralar arasında görülmektedir.

Ayırıcı Özellikleri:

Diğer DeFi platformlarına göre düşük transfer ve Exchange ücretleri bulunur.

Otomatik bir market yapıcıdır. (Automated Market Maker)

Teknik Veriler:

EPS günlük 37,4 milyon dolar işlem hacmi ile 0,236 dolardan işlem görüyor. 171 milyon dolar market hacmi olan Ellipsis 724 milyon dolaşımda arz ile CoinMarketCap sıralamasında 278. sırada yer alıyor. Maksimum arzı 1 milyar token olarak belirlenen EPS arzının yüzde 72’sine ulaşmış durumda.

Teknik Analiz:

Kaynak: Tradingview

En altta gördüğümüz 0,149 desteği EPS’in tüm zamanlardaki en düşük değeri (ATL). Kripto para çok uzun süredir bir düşüş trendindeyken ikili bir dip formasyonu gösteriyor. 50 günlük hareketli ortalama 100 günlüğü alttan kesmiştir ve mumlar da bunun üzerinde yer almaktadır. 200 günlük ortalamanın da üzerine çıkılması durumunda dirençler test edilebilir. Fakat EPS için sürekli arzının arttığı ve ATL’sinde olduğu göz önünde bulundurulmalı ve günlük kapanış destek altında olursa mutlaka stop kullanılmalıdır.

 

REKLAMI KAPAT X