Kripto piyasasını bu hafta neler bekliyor? (23 Ekim 2023)

Okuma Süresi: 4 Dakika
Kripto piyasasını bu hafta neler bekliyor? (23 Ekim 2023)
Çınar Küçükay
23.10.2023 08:15
Bu hafta kripto piyasasında dikkat çeken gelişmeler var. ABD ekonomik verileri ve Fed Başkanı'nın konuşması makro düzeyde belirleyici olacakken, bazı kripto paralardaki kilit açılımları da volatiliteyi etkileyebilir.

İşte, 23 Ekim itibarıyla haftanın öne çıkan gelişmeleri:

ABD Ekonomik Verileri ve Fed Başkanı’nın Konuşması

Salı günü S&P Global tarafından imalat ve hizmet sektörü PMI ön raporları açıklanacak. Bu verinin ekonominin genel sağlığı hakkında önemli bilgiler verecek. Özellikle hizmet sektörü, pandeminin yaralarını sarmaya devam ederken, bu verinin önemi artıyor

Perşembe günü, ABD için 3. çeyrek GSYİH büyüme oranı yayımlanacak. Tahminler bu oranın %4,1 olacağı yönünde. Eğer tahminler doğru çıkarsa, bu durum pandemi sonrası toparlanmanın istikrarlı bir şekilde devam ettiğine işaret edecek.

Kişisel tüketim harcamaları (PCE) fiyat endeksi ise cuma günü açıklanacak. Bu endeks, FED'in enflasyon hedeflemesi için önemli bir gösterge olarak kabul ediliyor.

Jerome Powell'ın bu hafta yapacağı konuşma, yatırımcılar ve finansal piyasalar için kritik bir anlam taşıyor. Konuşmada, merkez bankasının ekonomik toparlanmayı desteklemeye yönelik stratejileri ve enflasyonla mücadele planlarına dair söylemler geçtiği takdirde piyasada hareketlilik gözlemlenebilir. Powell'ın, son dönemde artan enflasyon oranları ve işsizlikle ilgili nasıl bir yol haritası izleyeceği merak konusu.

Powell’ın daha önceki açıklamalarında genellikle “ılımlı” bir yaklaşım benimsediği göz önüne alındığında, ani ve sert bir faiz artışı beklenmiyor. Bununla birlikte, eğer Powell, ekonominin güçlenmeye başladığı ve enflasyonun kontrol altına alınması gerektiği yönünde sinyaller verirse, bu durum dolar endeksi, tahvil fiyatları ve hisse senetleri üzerinde belirleyici olacaktır.

Jeopolitik Riskler: Taşlar Yerinden Oynamaya Devam Ediyor

Jeopolitik gerginlikler, yatırımcıların risk iştahını azaltabilir. Özellikle Orta Doğu’daki yaşanan gerilim, enerji ve emtia piyasaları üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Çin'in emlak sektöründeki krizi ve Hong Kong'un politik durumu, Asya piyasaları için risk unsuru oluşturuyor. Ayrıca, kripto paralar ve dijital varlıklar üzerine gelebilecek olası düzenlemeler de piyasaları hareketlendirebilir.

Bu Hafta Kilidi Açılacak Kripto Paralar

Bu hafta C98 (%3,13), RBN (%3,99), MASK (%0,78), DYDX (%3,50), GT (%7,02), RON (%8,53), FLOW (%1,27), AXL (%5,52), EDU (%11,31) ve WOO (%0,92) isimli kripto paraların belirtilen oranda kilit açılımı gerçekleşecek.

Kaynak: DropsTab

Coin98 (C98)

DeFi'ın en öne çıkan özelliklerini tek bir yerde sağlamak için tasarlanmış, hepsi bir arada DeFi platformu olan C98, merkezi olmayan bir borsa, çok zincirli cüzdan, finansman ve denetim hizmetleri sunar.

Bu hafta, C98 coin sahipleri için %3,13'lük bir kilit açma işlemi beklenmektedir.

Ribbon Finance (RBN)

Çok çeşitli yapılandırılmış kripto ürünleri ve yatırım stratejileri sunan DeFi protokolü olan RBN, kullanıcı tarafından oluşturulan fonların otomatik kasaları aracılığıyla türev seçeneklere yapılan yatırımlar yoluyla sürdürülebilir getiri üretimine odaklanan getiri yaratma fırsatları sunmaktadır.

RBN coin sahipleri bu hafta %3,99'luk bir kilit açma işlemiyle karşı karşıya.

Mask Network (MASK)

İnternet kullanıcılarını Web 2.0'dan Web 3.0'a bağlayacak bir köprü olan MASK, şifreli bir sosyal mesajlaşma uygulaması, kripto para birimi ve merkezi olmayan dosya paylaşım ağı olarak çalışır.

Bu hafta, MASK coin’in toplam arzının %0,78'lik bir kısmının kilidi açılacak.

dYdX (DYDX)

Marjin işlem, spot işlem, borç verme ve borç alma hizmetleri sağlamak için Ethereum blok zincirindeki akıllı sözleşmeleri kullanan bir DEX olan DYDX, merkezi olmayan borsaların güvenliğini ve şeffaflığını, merkezi borsaların hızı ve kullanılabilirliği ile sunmayı amaçlamaktadır.

DYDX için bu hafta %3,50'lik bir kilit açılımı bekleniyor.

Gate Token (GT)

Merkezi bir kripto para borsasının yerel varlığı olan GT, düşük ücretler ve hızlı işlemler gibi inanılmaz özelliklerle kullanıcılara yüksek performanslı bir alım satım deneyimi sunmayı amaçlar

Bu hafta, GT coin sahipleri için %7,02'lik bir kilit açma işlemi beklenmektedir.

Ronin (RON)

Yabancı bir şirket tarafından inşa edilen bir blok zinciri olan RON,.NFT oyunlarının gelişimini desteklemek için oluşturulmuştur.

RON için bu hafta %8,53'lük bir kilit açılımı bekleniyor.

Flow (FLOW)

Ethereum tabanlı oyun olan CryptoKitties’in ağ üzerinde oluşturduğu yoğunluk nedeniyle hayata geçirilen Katman 1 zinciri FLOW, ağda oluşturulan DApp'lerin hızlı ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir olmasını sağlar.

FLOW coin sahipleri bu hafta %1,27'lik bir kilit açma işlemiyle karşı karşıya.

Axelar (AXL)

Çoklu zincir çözümleri sunmasının yanı sıra, ekosistemlerin birbirine bağlanmasına yardımcı olan AXL, blok zinciri üzerindeki DApp'lerin kolayca işlem yapmasına olanak tanıyan, ölçeklenebilir bir zincirler arası iletişim platformudur.

AXL için bu hafta %5,52'lik bir kilit açılımı bekleniyor.

Open Campus (EDU)

Topluluğun Web 3.0 alanında merkezi olmayan eğitim içeriği oluşturmasına olanak tanıyan bir protokol olan EDU, kısa zaman önce Binance Launchpad ile piyasaya sürülmüştür.

Bu hafta, EDU coin’in toplam arzının %11,31'lik bir kısmının kilidi açılacak.

WOO Network (WOO)

Merkezi borsa WOO X ve merkeziyetsiz borsa WOOFi adında iki farklı platforma sahip olan popüler likidite ağı WOO, aynı zamanda kurumsa firmalara hizmetler de sunar. Öte yandan diğer DEX’ler ve CEX’ler ile likidite hacim, alım satım vb. konularda rekabet edebilmek için büyük çaba sarf etmektedir.

Bu hafta, WOO coin sahipleri için %0,92'lik bir kilit açma işlemi beklenmektedir.

Etiketler: C98 RBN MASK DYDX GT RON FLOW AXL EDU WOO
REKLAMI KAPAT X