Kripto piyasasını bu hafta neler bekliyor? (25 Aralık 2023)

Okuma Süresi: 3 Dakika
Kripto piyasasını bu hafta neler bekliyor? (25 Aralık 2023)
Çınar Küçükay
25.12.2023 07:45

Kripto piyasasını oldukça sakin bir hafta bekliyor. Noel nedeniyle ABD piyasalarının kapalı olması ve kayda değer bir gelişmenin olmaması nedeniyle piyasalarda durgunluk bekleniyor.

ABD piyasalarının Noel tatili nedeniyle pazartesi günü kapalı olması bekleniyor. Bu durum, kripto piyasasında bir yavaşlamaya yol açabilir. Kripto para topluluğu genellikle Noel rallisi beklentisi içinde olmasına rağmen, yıl sonu tatili nedeniyle piyasa durgunluğu gözlemlenebilir. Ancak, her zaman olduğu gibi, kripto para piyasalarında ani ve beklenmedik değişiklikler olabilir. Yine de trendin hala yukarı yönlü olduğunu söylemekte fayda var.

Önümüzdeki hafta, dünya genelinde kripto sektörünü etkileyecek önemli bir gelişme bulunmuyor. Bu nedenle kripto piyasasında kilit açılımlarının rolü büyük olabilir.

Bu Hafta Kilidi Açılacak Kripto Paralar

Bu hafta GT (%6,72), DYDX (%3,45), AXL (%4,83), EDU (%4,33), IMX (%2,84) ve OP (%2,65) isimli kripto paraların belirtilen oranda kilit açılımı gerçekleşecek.

Kaynak: DropsTab

GateToken (GT)

Merkezi bir kripto para borsasının yerel varlığı olan GT, düşük ücretler ve hızlı işlemler gibi inanılmaz özelliklerle kullanıcılara yüksek performanslı bir alım satım deneyimi sunmayı amaçlar.

Bu hafta, GT coin sahipleri için %6,72'lik bir kilit açma işlemi beklenmektedir.

dYdX (DYDX)

Marjin işlem, spot işlem, borç verme ve borç alma hizmetleri sağlamak için Ethereum blok zincirindeki akıllı sözleşmeleri kullanan bir DEX olan DYDX, merkezi olmayan borsaların güvenliğini ve şeffaflığını, merkezi borsaların hızı ve kullanılabilirliği ile sunmayı amaçlamaktadır.

DYDX coin sahipleri bu hafta %3,45'lik bir kilit açma işlemiyle karşı karşıya.

Axelar (AXL)

Çoklu zincir çözümleri sunmasının yanı sıra, ekosistemlerin birbirine bağlanmasına yardımcı olan AXL, blok zinciri üzerindeki DApp'lerin kolayca işlem yapmasına olanak tanıyan, ölçeklenebilir bir zincirler arası iletişim platformudur.

Bu hafta, AXL coin’in toplam arzının %4,83'lük bir kısmının kilidi açılacak.

Open Campus (EDU)

Topluluğun Web 3.0 alanında merkezi olmayan eğitim içeriği oluşturmasına olanak tanıyan bir protokol olan EDU, kısa zaman önce Binance Launchpad ile piyasaya sürülmüştür.

EDU için bu hafta %4,33'lük bir kilit açılımı bekleniyor.

Immutable X (IMX)

Ethereum'daki NFT'ler için ilk katman 2 ölçeklendirme çözümü olan IMX, anında işlem tanıma, yüksek ölçeklenebilirlik, sıfır gaz ücreti ve daha fazlasını sağlar. Katman 2 çözümü, Ethereum gibi blok zincirinin üzerinde geliştirilen ekstra protokoldür. Bu tür katman ölçeklendirme çözümü, blok zinciri için gerekli olan ekstra ademi merkeziyetçilik veya güvenlik özelliklerinden herhangi birini manipüle etmeden verimi artırır.

Bu hafta, IMX coin’in toplam arzının %2,84'lük bir kısmının kilidi açılacak.

Optimism (OP)

Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiş bir katman 2 zinciri olan Optimism, işlem ücretlerini azaltır ve Ethereum işlemlerini hızlandırır. Ayrıca, her işlem Optimism üzerinde gerçekleşirken, veriler Ethereum'a gönderilir ve orada doğrulanır.

Bu hafta, OP coin sahipleri için %2,65'lik bir kilit açma işlemi beklenmektedir.

Etiketler: Noel tatili GT DYDX AXL EDU IMX OP
REKLAMI KAPAT X