Kripto piyasasını bu hafta neler bekliyor? (5 Şubat 2024)

Okuma Süresi: 3 Dakika
Kripto piyasasını bu hafta neler bekliyor? (5 Şubat 2024)
Çınar Küçükay
05.02.2024 10:14

Bu hafta kripto piyasaları ve makroekonomik gündem oldukça sakin. Birkaç kripto gelişmesinin yanı sıra, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin son faiz kararlarına dair yorumları gündemde olacak.

ABD ekonomisindeki son gelişmeler, yatırımcıların ve ekonomistlerin dikkatini bir kez daha Fed'in politika kararlarına ve ekonomik göstergelere çevirmesine neden oldu. Önümüzdeki hafta, ABD Merkez Bankası üyelerinin bir dizi konuşması planlanıyor. Bu konuşmalar, bankanın ekonomik raporlara ve gelecekteki politika adımlarına ilişkin düşüncelerini açığa çıkaracak.

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) çeşitli üyeleri hafta boyunca yapacağı konuşmalar, bankanın ekonomik görünüme, enflasyona ve faiz oranlarına dair düşüncelerini yansıtacak. Fed Başkanı Jerome Powell, geçtiğimiz hafta mart ayında bir faiz indirimi yapılmayacağını belirtti, çünkü yetkililer enflasyonun kontrol altına alındığına dair daha fazla kanıt arıyor.

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester ve Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker salı günü bir konuşma yapacak.

Fed Yöneticileri Adriana Kugler ve Michelle Bowman ile Richmond Fed Başkanı Tom Barkin Çarşamba günü konuşmalar yapacak. Son olarak, Dallas Fed Başkanı Lorie Logan cuma günü bir konuşma yapacak.

Yatırımcılar, ekonomik verilerin Fed yetkililerinin faiz oranlarına dair görüşlerini nasıl etkileyeceğini yakından takip edecek. Ayrıca, Hazine Bakanı Janet Yellen, Perşembe günü Senato Bankacılık Komitesi önünde ABD'nin finansal istikrarına dair yıllık raporu sunacak.

Bu hafta kilidi açılacak kripto paralar

Bu hafta DAO (%12,32), GMT (%5,27) ve OP (%7,34) isimli kripto paraların belirtilen oranda kilit açılımı gerçekleşecek.

Kaynak: DropsTab

DAO Maker (DAO)

Yaratıcı projelere finansman sağlayarak kripto alanında yatırımcılar için düşük riskli token’lar oluşturmayı amaçlayan DAO, farklı projeler için topluluk odaklı bir kripto varlık oluşturma platformudur. DAO Maker, riskleri yönetmeye ve yatırımcılar için sürdürülebilir token ekosistemleri geliştirmeye yardımcı olan çeşitli finansal ürünler sunar.

Bu hafta, DAO coin sahipleri için %12,32'lik bir kilit açma işlemi beklenmektedir.

GMT (GMT)

Kullanıcıların yürüyerek veya koşarak kripto para kazanmalarını sağlayan bir “Move2Earn” fitness ve yaşam tarzı uygulaması olan GMT, kullanıcılarına fiziksel aktiviteleriyle doğrudan gelir elde etme fırsatı sunar. Blok zinciri teknolojisi ve NFT'ler aracılığıyla kullanıcılar, gerçek dünyadaki hareketlerini dijital ödüllerle eşleştirerek motivasyon ve katılımlarını artırmayı hedefler.

GMT coin sahipleri bu hafta %5,27'lik bir kilit açma işlemiyle karşı karşıya.

Aptos (APT)

Ölçeklenebilir ve güvenli bir blok zinciri altyapısı sağlayarak, Web 3.0'ın geleceği için merkezi olmayan finans ve uygulamaları güçlendirmeyi hedefleyen yeni bir katman 1 blok zinciri olan APT, kullanıcı dostu ve ekosistem genelinde kabul görmüş uygulamalar için bir temel sunarak, yüksek performanslı DApp geliştirme potansiyelinin kilidini açmayı hedefliyor.

Bu hafta, APT coin’in toplam arzının %7,34'lük bir kısmının kilidi açılacak.

Etiketler: fed faiz DAO GMT OP
REKLAMI KAPAT X