Ripple ve Avalanche Analizi

Okuma Süresi: 3 Dakika
Ripple ve Avalanche Analizi
Emre Buruk
03.11.2021 16:29

Kripto para piyasalarında yükseliş trendi güçlü kalmaya devam ederken, birçok Altcoin yeni zirvelere doğru hareket etmeye devam ediyor. Özellikle yeni yatırımcıların ilgisini çekmeyi başaran Altcoinlerin yüksek sermaye girişleri ile sert yükselişler yaşaması, piyasaya başka yeni yatırımcıların gelmesini ve iştahın artmasını sağlıyor.

Ancak bu dönemde özellikle projesi ve bilinirliği düşük, pump-dump etkisi yaşayabilecek, manipülatif fiyat hareketlerinr açık kripto paralara karşı temkinli olunması gereklidir. Altcoinler özelinde bilinçsizce alım-satım gerçekleştirilmesi yüksek zararlar ile karşılaşılmasına neden olabileceği için yeni yatırımcı iseniz, temel piyasa haberleri ile ilintili olarak yüksek hacimli ve volatilitesi düşük Altcoinleri tercih edebilirsiniz.

Ripple

Sınır ötesi para transferi açısından sağladığı avantajlar ile birçok bankanın dikkatini çeken ve ortaklıkları ile gündeme gelen Ripple, Ortadoğu’nun en büyük bankalarından biri olan Suudi British Bank (SAAB) ile USD sınır ötesi ödeme hizmeti başlattı. Riyad merkezli SABB, kurumsal müşterilerine anlık USD ödeme hizmeti sunmak için Ripple’ın teknolojisinden yararlanacağını duyurmasıyla XRP fiyatlanmasında da olumlu gelişmeler yaşandı.

Sınır ötesi para transferleri ile ilgili hizmetler sunan SBI Remit, dijital varlıkları kullanarak Japonya’nın ilk uluslararası para transferi hizmetini faaliyete geçirdiğini açıkladı. Firma, 2021’in ilk yarısı için finansal sonuçlarında XRP’nin faydasını daha da artırmayı planladığını duyurmakla birlikte, SBI VC Trade ve SBI Ripple Asia ile iş birliği içinde Japonya’dan Filipinler’e uluslararası havaleler için XRP kullanmaya başladı. XRP'yi para birimi olarak kullanmanın, firmanın kredi riskinin ve ön finansman maliyetlerinin önemli ölçüde azalmasını sağlaması bu konudaki ana tercih nedeni olmasını açıklıyor. XRP’nin kullanım alanını genişletmesi ile sermaye girişi artarak fiyatlanmasi olumlu etkiler gösterebilir.

XRP an itibari ile 20 günlük hareketli ortalaması olan 1,10022 doların üzerinde, 1,16735 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Günlük bazda RSI(14) değeri 62.95 ve STOCHRSI(14) değeri ise 100.00 seviyelerinde olumlu olarak görülmektedir.  XRP için önemli destek seviyeleri 1.0972/1.1230/1.1586; önemli direnç seviyeleri ise 1.2355/1.2627/1.2895 olarak öngörülmektedir.

Avalanche

Ethereum’un yerine geçebileceği düşünülen ve gelecekte yüksek ölçüde değerlenmesi beklenen Avalanche(AVAX), ölçeklenebilirliği kitlesel bir düzeye çıkararak merkezsiz yapıyı güçlendirmeyi hedefliyor. Avax’ın diğer Altcoinlere oranla sahip olduğu en büyük fark akıllı sözleşmeler alanında Ethereum’u geçmeyi hedeflemesidir. Hızlı ve etkili gelişmeleri ile sert fiyatlarıYine de her ikisi de pozitif gelişmeler kaydediyor ve kısa sürede daha fazla değer kazanabilirler.

AVAX, Dapps için açık kaynağa sahiptir ve proje merkezsiz finansı daha az tıkanıklıkla küresel bir düzeye getirmeye odaklanıyor. 720 milyon adetlik sınırlı arzı ile yatırımcıların ilgisini çekmeye devam eden AVAX kullanım alanını arttırarak yeni yatırımcıları bünyesine katarak orta ve uzun vadede olumlu fiyat hareketleri gerçekleştirebilir.

An itibariyle 69.95 seviyelerinde alıcılarıyla buluşan Avax, 20 günlük hareketli ortalaması olan 62.94 seviyesinin ve 50 günlük hareketli ortalaması olan 63.69 ABD Doları seviyesinin üzerinde hareketine devam etmektedir. Günlük bazda RSI(14) değeri 63.90 ve STOCHRSI(14) değeri 88.95 olarak görülmektedir. Avax için önemli destek seviyeleri 63.97/66.02/68.34 olarak görülürken, önemli direnç seviyeleri ise 72.68/74.56/77.23 olarak görülebilir.

 

REKLAMI KAPAT X