Ripple ve Cardano Analizi

Okuma Süresi: 2 Dakika
Ripple ve Cardano Analizi
Emre Buruk
24.11.2021 10:41

Bitcoin’in geri çekilme hareketinin devam etmesi ile Altcoinlerin çoğunda da düşüş gözlenmektedir. Nadir de olsa bu düşüşe direnmeyi başarabilen Altcoinler olmasına rağmen, kripto para yatırımcıları korku ve endişe yaşamaya devam etmektedir. Fiyatlanmaları etkileyebilecek piyasa gelişmeleri yakından takip edilmeli ve kritik görülen seviyelerde aşağı veya yukarı yön netleşmeden pozisyon açmanın yüksek zararlara sebebiyet verebileceği unutulmamalıdır. 

Ripple (XRP)

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı açıklamalarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal çekişmelerib devam ettiğini ancak bu konu ile ilgili büyük adımlar atabileceğini belirtti. Garlinghouse, kripto dostu ülkeler olarak Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri, İsviçre ve Singapur’un izledikleri düzenleme politikalarını memnuniyetle takip ettiğini dile getirirken Çin ve Hindistan’ın kripto para endüstrisini baskıladığını da vurguladı. Bu açıklamaları doğrultusunda özellikle XRP fiyatlanmasında ülkelerin değerlendirmeleri ve kripto paralara olan ilgilerinin fiyatlanmalara doğrudan ve yüksek etkileri olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

XRP an itibari ile 20 günlük hareketli ortalaması olan 1,141 doların altında, 1,0382 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Günlük bazda RSI(14) değeri 40.581 ve STOCHRSI(14) değeri ise 11.863 seviyelerinde olumsuz olarak görülmektedir. XRP için önemli destek seviyeleri 0.923/0.944/0.978; önemli direnç seviyeleri ise 1.072/1.118/1.145 olarak öngörülmektedir.

Cardano (ADA)

Cardano, işlem hacmi açısından birçok Altcoin geride bırakmaya devam etmektedir. Ağ üzerinde akıllı sözleşme özelliklerini etkinleştiren “Alonzo Yükseltmesinin” ardından Cardano (ADA) ağı üzerindeki işlem hacmi, Ethereum (ETH) işlem hacminin yaklaşık olarak iki katına çıktı. ADA'nın bu tarz gelişmelerle Ethereum yanında rekabet etmesi ADA’ya yeni yatırımcıların katılabilmesi ile olumlu fiyat hareketleri görülebilir.

Cardano’nun CEO’su Charles Hoskinson, Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin gibi kripto paraların arkasında çok büyük toplulukların bulunduğunun altını çizdi. Bu toplulukların inovatif ve doğru ekibi kurarak çok daha iyi yerlere gelebileceğini düşündüğünü ancak şu an için memecoinlere yatırım yapmadığını açıkladı. bu kripto paraların arkasında çok büyük toplulukların bulunduğunu belirtti. Charles, bu tarz memecoinler ile ilgili umutlu ve olumlu düşüncelerini belirtti ancak  leride Ada ile bu tarz memecoinlerin ilişkili olabileceğinin sinyalini vermiş olabilir. Bu tarz bir durum ADA’ya yeni yatırımcılar katılmasını ve yeni sermaye girişleri yaşanmasını sağlayabileceği için fiyatlanmaya olumlu etkisi olabileceği öngörülmektedir.

An itibariyle 1.68 seviyelerinde alıcılarıyla buluşan ADA, 20 günlük hareketli ortalaması olan 1.95 seviyesinin ve 50 günlük hareketli ortalaması olan 2.05 ABD Doları seviyesinin altında hareketine devam etmektedir. Günlük bazda RSI(14) değeri 36.631 ve STOCHRSI(14) değeri 19.565 seviyelerinde olumsuz olarak görülmektedir. ADA için önemli destek seviyeleri 1.523/1.572/1.623 olaraktan görülürken, önemli direnç seviyeleri ise 1.723/1.782/1.832 olarak görülebilir.

 

REKLAMI KAPAT X