Yükselişe hazır altcoinler: FRONT, THETA, SAND Analizi

Okuma Süresi: 3 Dakika
Yükselişe hazır altcoinler: FRONT, THETA, SAND Analizi
Egemen Baş
14.04.2022 16:06

Bitcoin 39.300 dolar seviyelerine geriledikten sonra son üç günlük yeşil mumlarla 41.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Bu düzeltme sonrasında altcoinlerde patlamaya hazır görülen Front, Theta, Sand kripto paralarını temel ve teknik açılardan sizler için değerlendirdik.

Frontier (FRONT)

Proje: Frontier, merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerini tek bir platformda toplayıp burada işlem görmelerini sağlayan bir projedir. 4000’den fazla kripto varlığı içeren bu platformun kripto para birimi de Front’dur. Kullanıcılarına staking, DeFi pozisyonlarını kullanma ve açma, likidite madenciliği, likidite havuzlarına borç verme ve buralardan borç alma gibi özellikler sunan Front kısacası kullanıcılarına DeFi’ın çekirdek fonksiyonlarını sağlar. Binance Smart Chain, Etherium ve BandChain gibi blockchain’ler Frontier’in DeFi desteği sağladığı önde gelen blockchainlerdir.

Ayırıcı Özellikleri:

Frontier DeFi projelerindeki parçalanma(fragmentation) sorununu çözmeyi amaçlamaktadır. Tek bir platformda birden çok DeFi uygulaması sunarak bunu çözmeyi planlamaktadır.

Front DeFi kullanıcılarına Metamask, FortMatic, Trust Wallet gibi birden fazla cüzdanı kullanma imkânı sağlayarak paralarını platforma transfer etmekten kurtarıyor.

Teknik veriler: Front günlük 12 milyon dolar işlem hacmi ile 0,536 dolardan işlem görüyor. 46 milyon dolara yakın market hacmi olan Front 87 milyon dolaşımda arz ile CoinMarketCap sıralamasında 574. sırada yer alıyor.

Teknik analiz

Hacmi büyük kripto paralara kıyasla daha ufak olduğu için daha hızlı yükselişler gösteren Front 21 Mart 2022’de düşen trendini kırdı ve ikili dip formasyonu ihtimalini güçlendirdi. Ayrıca grafikte görebileceğiniz üzere tek mumluk sıçramalar yapma gibi bir özelliği olan Front pek çok takipçisine iyi kazanç imkanları sağlıyor. Grafiği dikkatli incelerseniz 20 ila 40 günlük aralıklarda yüzde 60’ı geçen yükseliş sıçramaları gösterdiğini fark edebilirsiniz.

Theta Network (THETA)

Proje: Theta 2019 yılında blokchain ile çalışan ve video yayınları için özel oluşturulmuş bir projedir. Kullanıcılarına bant genişliği ve bilgi işlem kaynaklarını eşler arası (peer-to-peer) temelinde paylaştığı merkeziyetsiz bir ağ sunar.

Ayırıcı Özellikleri:

Theta’nın izleyicilere daha kaliteli yayın hizmetiyle ödül vermek, içerik oluşturucuların kazançlarını artırmak ve aracıların (video platformları) altyapı oluşturmada tasarruf sağlayarak ve reklam ve abonelik gelirlerini artırmalarına imkân sağlamak olmak üzere üç önemli avantajı vardır.

Ayrıca Theta’nın gelişmiş özellikli EVM akıllı kontratını Dapps (merkeziyetsiz uygulama) geliştiricilerine sağlar.

Teknik veriler: Theta günlük 129 milyon dolar işlem hacmi ile 3,21 dolardan işlem görüyor. 3,2 milyar dolara yakın market hacmi olan Theta 1 milyar dolaşımda arz ile CoinMarketCap sıralamasında 41.sırada yer alıyor.

Teknik analiz

28 Mart 2022 itibarıyla neredeyse 1 yıllık düşüş trendini kıran Theta şu an tam olarak aynı trend üzerinde işlem görmektedir. Piyasaya para girişi ile sırasıyla 4,23 ve 5,4 dolar seviyelerini test edebilir. Stop için trend altı günlük kapanışlar kullanılabilir. Daha derin stop için 2 kez kuvvetli tepki veren bir önceki direnç olan 2,58 dolar seviyesi kullanılabilir. Günlük RSI (14) değeri 45,65, MACD (12,26) seviyesi 0,03’tür.

The Sandbox (SAND)

Proje: Sand içinde paylaşım, alım satım ve dizayn yapılabilen bir merkeziyetsiz bir sanal dünyadır. Ethereum blockchain’i üzerine inşa edilmiş günümüzün popüler akımlarından biri olan metaverse projelerinin önde gelenlerindendir. Kullanıcılarına Play to Earn(oyna ve kazan) modeli sağlayarak hem oyuncu hem de yaratıcı olma imkanı sunar.

Ayırıcı Özellikleri:

Oyun dünyasına blockchain teknolojisini getiren ilk projelerdendir.

Metaverse olması sayesinde kullanıcılarının katkısıyla sürekli ilerleyen bir dünya oluşturur.

Teknik veriler: Sand günlük 332,7 milyon dolar işlem hacmi ile 2,88 dolardan işlem görüyor. 3,3 milyar dolara yakın market hacmi olan Sand 1,16 milyar dolaşımda arz ile CoinMarketCap sıralamasında 40.sırada yer alıyor.

Teknik analiz

4 defa test ettiği 2021 Kasım’dan gelen 111 günlük düşüş trendini 2022 Mart’ta kırmıştır. Gün itibarıyla trendi kırmadan önceki fiyatına çok yakın yerden işlem görmektedir. 3,72 ve 4,78 sırasıyla görebileceği dirençlerken sırasıyla destekleri 2,55 ile 2,26 kullanılabilir.

 

 

REKLAMI KAPAT X